Nowa oferta handlowa na Lotnisku Chopina

Podróż samolotem wiążę się z przybyciem na lotnisko nawet 2 h przed planowanym odlotem ze względu na odprawę bagażową i biletową. Często też zdarzają się różne opóźnienie, wtedy musimy czekać. Chwile spędzane w poczekalni, przed wejściem do samolotu, mają umilać sklepy i punkty gastronomiczne. Największe polski port lotniczy Okęcie bardzo szybko się rozwija w tym kierunku i na początek przyszłego roku zaplanowano otwarcie 3000 m kw. powierzchni handlowej. Obecnie modernizowana jest część terminala A i na niej powstać ma nowy kompleks handlowy.

lotnisko chopina

Przez warszawskie lotnisko przewija się tysiące ludzi z całego świata, dostęp do różnego rodzaju punktów handlowych i gastronomicznych, stanowi podstawę zaspokajania potrzeb osób podróżujących, w oczekiwaniu na miejsce w samolocie. Na podróżujących czeka oferta 15 sklepów oraz kilku kawiarni i restauracji.

Przetarg na prowadzenie punktów handlowych na terminalu A wygrała firma HDS Polska. Z wszystkich złożonych ofert, przedstawiła najlepszą propozycję i to ona przez 10 kolejnych lat będzie zarządzała tą powierzchnią handlową. W skład 15 sklepów wejdą, te posiadające typową ofertę duty free. Znajdziemy w nich papierosy, alkohol czy kosmetyki. W dwóch z nich, Aelia Duty Free, pojawi się jeszcze inny asortyment, choć w tej chwili nie sprecyzowano jeszcze, co dokładnie będzie można nabyć. Le Connaisseur, to kolejne miejsce handlowe, w którym znajdziemy wysokiej jakości alkohole z całego świata. A jak alkohole to i dobre cygara. W sklepie będzie można degustować, zanim zdecyduje się o kupnie. Dużą nowością w tego typu miejscu będzie Salon Samsunga. Ponadto w nowej części terminala A pojawią się takie marki jak: Jubitom, Emporio Armani, Ralph Lauren, Ermenegildo Zegna, Salvatore Ferragamo, Victoria’s Secret.

Punkty gastronomiczne, mając bogatą ofertę, postarają się zaspokoić potrzeby podniebienia turystów z całego świata. Strefa food Cort to trzy różne restauracje oferujące dania kuchni polskiej, włoskiej oraz Fast food. Miłośnicy tych ostatnich dań z pewnością ucieszą się, gdy zobaczą McDonald’s. Ponadto restauracja The Flame i Misa. Jeśli chodzi o kawiarnie, to przytulne oczekiwanie na samolot, przy kawie zapewnią: McCafé, Espressamente Illy oraz Bread&Co.

W porcie lotniczym im. Chopina trwa również modernizacja terminala 1. Gdy zostanie ukończona, pasażerowie znów będą mogli skorzystać z tarasu widokowego, wypić dobrą kawę i kupić małą pamiątkę. Lotnisko Chopina we współpracy z innymi firmami bardzo szybko się rozwija.

lotnisko chopina

Tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.